Õhus oli tunda kevade lõhna ja aeg oli küps, et sammud seada Rae valla keskusesse – Jürisse! Jüri elanike arv on 3662(2020 andmed) ja seikluseks sobilik pindala 3,6 km².

Seekord tuli rajale 50 kontrollpunkti ja seikluslikuks elemendiks said kontekstist välja rebitud kaardifragmendid. Kuna osades piirkondades oli punktide tihendus nii suur, et oleks takistanud kaardi lugemist, siis tekkisid kaardile sarnased fragmendid, aga erinevate punkti asukohadega.

Seiklusministeeriumi Kontakivaba Seiklusorienteerumine Jüris

Originaalkaart oleks olnud selline:

Jüri seikluskaart ilma fragmentideta!

Seiklus läks hooga käima ja esimesel seikluspäeval on rajale minejad nagu katsejänesed. Tuleb lahendada mitmeid väljakutseid: Kas kõik on nii nagu rada tehes oli? Kas kõik punktid on alles? Kas rajameister ei ole mingit jura kokku keeranud?

Üsna pea anti märku, et KP52-st on kadunud üüriinfo silt. Tundub, et Fred üüris kõik boksid välja ja aeg oli uutele jahimaadele minna. Rada planeerides oli pilt selline:

KP52 – Fred müüs boksid maha või üüris need välja ja lahkus

Teise infona anti teada, et KP64-st ei ole võimalik õiget vastust leida. Kellegi kuri käsi käis iga päev seiereid liigutamas või oli tegemist hoopis kellaks ümber tehtud süsteemiga, mis vaikselt ise edasi tiksus. Kui mina rada tegin oli pilt selline:

Punane bensiinitankur, mille seierid olid igapäev erinevas asendis – Äkki oli see hoopis kell?

Paljud tiimid said esimestel päevadel ka kurja maaomaniku sõimu ja süüdistuste osaliseks. Et rajalt tuleks ikka positiivsed emotsioonid, pidin kaardile tekitama kaks keeluala, kuhu siseneda ei olnud mõistlik.

Mitu tiimi väljendas pahameelt ka KP68 juures oleva aia suhtes. Kaart kinnist aeda ei näita, aga tegelikuses oli territooriumil aed ümber ja punkti võtmiseks pidi tegema suure tiiru, või siis ronima üle aia(mis ei ole väga mõistlik tegevus). Päris paljud tiimid ragistasid ka KP78 juures hekis otsides mälestuskivi. Peale paari päeva seiklust pani maja omanik juhistega sildi välja, et kuidas punktile peaks lähenema!

Lisaülesandena pidid tiimid leidma ülesse ühe vana veoauto ja selle juures pilti tegema. Pilte tuli nii auto alt:

Võistkond Sinine Nool otsib õlileket

Kui ka auto pealt:

Võistkond Esivedu

Kõiki ülejäänud pilte saad näha: Seiklusministeeriumi Facebooki lehelt

Päikseline nädalavahetus tõi rajale suure hulga seiklejaid ja nii purustati ka seikluse osalejate rekord. Varasem rekord, 125 tiimi, pärines Tabasalu seikluselt. Jüri seikluse lõpuks käis rajal 154 tiimi ja 438 seiklejat. Ratastega seikles 12 tiimi. Kui märkad tulemustes ebakõla või sinu pilt on jäänud arvestamata, siis kirjuta julgelt: Joonas@seiklusministeerium.ee

Seikluse tulemusi näeb siit: https://nutilogi.web.app/jyri

Vasakult ülevalt menüüst vali results. Seiklejate teekondi näed valides Tracks ja valides Replay. Valikutest vali ühisstart ja alt äärest saad valida mahamängimise kiirust. Show KP-s paneb punktid kaardile. Tulemuste lehel tiimi nimel klikkides on näha ka õiged ja valed vastused.

Loodan, et emotsioonid rajalt on positiivsed ja näeme juba uutel seiklustel:

05.04-11.04 Seiklusorienteerumine – Avastades Kadrinat(TASUTA 80-le tiimile)
09.04-18.04 Autoseiklus Hajutus 11 Paikuse-Seljametsa(TASUTA 100-le tiimile)
16.04-25.04 Seiklusorienteerumine – Avastades Türit
23.04-30.04 Seiklusorienteerumine – Avastades Sindit