9. aprilli hommikul avanes üks vahva autoseikluse rada looduskaunis Paikuse osavallas. Rada oli avatud 9 päeva ja selle aja jooksul jõudis rajale 133 tiimi.

Seiklusrada koosnes 48 punktist ja seikluse start ja finish olid Seljametsa Rahvamaja juures. Punktideks olid piirkonna põnevad paigas ja iga kontrollpunkti kohta oli äpis-s küsimus, millele leias vastuse punktist kohapealt.

Seekord sai seigelda kahes klassis ja suurema kontrollajaga Perede klassis sai tulemuse kirja 51 tiimi. Esikolmik oli järgmine:

🥇Lumejänes
🥈Rebased
🥉 H3K

Seiklejate klassis oli kontrollaeg lühem ja esikolmik selles klassis oli järgmine:

🥇Mulgid
🥈Metsanurme
🥉 Libekala

Rajal oli ka kaks kontrollpunkti, mis osalejatele peavalu valmistasid. Kõige rohkem eksiti punktiga number 47. Küsimus punkti kohta oli: Betoonist post metallist tahvliga – Mitu e-tähte? Miskipärast vastas 25 tiimi, et õige vastus on 7. Huvitava vahemärkusena võin öelda, et sarnast punkti olen ka kunagi varem kasutanud ja ka siis eksis väga palju tiime tähtede kokkulugemisega. Huvitav, mis täht ära unustatakse?

Teine raske punkt oli KP45 Sindis olev välijõusaal, kust paljud tiimid vastust ei leidnud. Selle punkti puhul võis olla segavaks teguriks treenivad kohalikud, kellega oli mõistik distantsi hoida.

Seikluskaarte oli sel seiklusel kaks ja need käisid omavahel kokku. Väikese vigurina sai kaardilt välja jäetud KP5 ja eraldi kaardifragmendina oli toodud 24 ja 25 kontrollpunkt. Nii mõnelgi tiimil jäid nooltega näidatud punktid kahe silma vahele.

Kiiruse ületusega patustas kokku 37 tiimi. Õnneks olid rikkumised minimaalsed ja hullu kihutamist rajal ei toimunud.

Seikluse tulemusi saab näha siit: https://nutilogi.web.app/Hajutus11-PaikuseAutoseiklus

Vasakult ülevalt menüüst vali results. Seiklejate teekondi näed valides Tracks ja valides Replay. Valikutest vali ühisstart ja alt äärest saad valida mahamängimise kiirust. Show KP-s paneb punktid kaardile. Tulemuste lehel tiimi nimel klikkides on näha ka õiged ja valed vastused.

Kui sul on tulemuste kohta küsimusi või märkad ebakõla, siis anna sellest märku: Joonas@seiklusministeerium.ee

Aitäh kõigile osalejatele ja uute kohtumisteni!