Järjekorras neljas autoseiklus sarjast Hajutus viis seiklejad Järvamaale avastama põnevaid paiku. Kuna Järvamaa oli mulle suhteliselt võõras kant, siis oli seal rada planeerida tõeliselt mõnus. Rajale jäi palju väikseid asulaid kuhu sai sisse põigata ja hoomata kunagist õitsengut. Tänaseks oli õitsengust järgi lagunenud kortermajad ja mahajäetud hooned.

Kunagised hiigelajad on möödas….

Samas oli ka erandeid ja positiivselt üllatas Viisu küla, kus pargid olid niidetud ja külakeskuse ümbrus ilusti korras.

Viisu külakeskuse korrastatud ümbrus. Siin on minu arust üks ilusamaid disc golfi radasid

Rajale jäi ka “Naabriplika” seriaalist tuttav Esna küla ja sealt läbi minev Türi-Tamsalu matkatee.

Põnev matkatee, mida võiks suvel rattaga avastama minna

Rajal oli seekord ka palju mõisasid ning ühes neist asub ka Rocca al Mare Kooli Vodja Individuaalõppekeskus. Äge ja omanäoline koht.

Vodja kool – Põnev ja omanäoline koht autoseikluse rajal

Positiivselt üllatas Paide ja Türi vahel asuv Väätsa ilusa mõisapargi ja kooliga. Seikluse viimasel päeval pakkus Väätsa kooli töömees seiklejatele ka üllatuse, kui viis punktiks olnud pingi remonti. Aga pink ise oli koos tahvliga selline:

Autoseikluse rajalt hooldusse viidud pink Väätsal

Kindlasti soovitan külastada Väätsal asuvat Eesti Jalgrattamuuseumit.

Rada viis osalejad ka Türi ja Paide linna, aga kuna kaardi mõõtkava oli üsna suur, siis sealt midagi välja lugeda oli väga raske. Seega olid mõlemas linnas vaid mõned punktid. Eks tulevikus saab mõlemat linna natuke põhjalikumalt väisata, sest materjali seiklusteks seal jagus. Türi lähedal asub selline koht nagu Mäeküla ja seal asus kontrollpunkt number 60. Kahjuks sain selle punkti kõrval asuvast talust kõne, et paljud osalejad sõidavad hooga tema niidetud maale, keeravad põllul ümber ja pilt pidi olema üsna kurb. Lõpuks vedas ta punkti juurde punased lindid, et keegi rohkem põllule ei sõidaks. Lubasin peale seiklust käia kohapeal ja vaadata üle tekitatud kahjud.

KP79 – Koht, kuhu pidi jala minema, aga paljud käisid ikka autoga.

Üks osaleja saatis pildi ka punkti nr 79 juurest, kus kaardile on ilusti kirjutatud, et võta jala. Paraku oli mõni võistkond ikka punktini autoga läinud ja metsatee oli paras sopamülgas.

Seekord märkisin süsteemi 13 erinevat ala, kus mõõtsin piirkiirustest kinni pidamist. Sellest tulenevalt oli vähemalt 1 rikkumine 38-l võistkonnal.  Rõõmu võib tunda sellest, et 24 tiimi suutis raja läbida ilma rikkumisteta.

Kokku jõudis nädala jooksul rajale 62 tiimi, kellest 11 seikles Põhjalike Planeerijate klassis. Selles klassis said määravaks just kiirusetrahvid ja esikolmikus olid tiimid ilma ühegi rikkumisteta.

Põhjalikud Planeerijad – Autoseiklus Hajutus 4 Järvamaal

51 tiimi tuli rajale ilma põhjaliku ettevalmistuseta ja seikles Puusalt Paugutajate klassi. Seekord on üllatav näha, et 6 tiimi ületasid kontrollaja ja on seetõttu pingerea lõpus.

Puusalt Paugutajad – Autoseiklus Hajutus 4 Järvamaal

Võistluse tulemused: www.nutilogi.ee/ao/464
Võistluse teekonnad: www.nutilogi.ee/ev/464
Võistlejate pildid rajalt: https://www.facebook.com/events/279882106512357

Aitäh kõigile osalejatele ja loodan, et kohtume juba õige varsti kas Jõgeval või Pärnumaal. Pange julgelt nimi kirja, sest mõlemad seiklused on tasuta!

28.05-31.05 Jõgeva linna kontaktivaba seiklusorienteerumine (Tasuta)

01.06-14.06 Tori valla kontaktivaba autoseiklus (Tasuta)