Novembri esimesel päeval avanes Luunja vallas üks vahva kogupere autoseiklus. Rada oli avatud nädala ja rajal oli 40 harivat punkti ning aega nende läbimiseks oli kokku 5 tundi, millest 3 tundi oli normaalaeg ja sellele järgnes kaks 1-tunnist lisaaega. 1 lisaaeg võttis osalejalt maha 1 punkti iga kahe minuti tagant. Teine lisaaeg võttis osalejalt maha 1 punkti iga minuti tagant.

Kuna Luunja vald on suhteliselt väike, siis osa punkte sattus ka naabervalda ja olid kohati tuttavad kevadisest Kastre valla autoseiklusest.

Seiklejad said peale registreerimist enda e-mailile seikluskaardi, mille sai välja printida või kasutada nutitelefonis. Seikluskaart nägi välja selline:

Luunja Autoseikluse seikluskaart A3 formaadis 01.11.20-08.11.20 Tartumaal

Esimesel seikluspäeval avastas esimesena rajal olev tiim “Mulgid”, et kaks punkti on kaardil sattunud valesse kohta. Tänu sellele läks esimesel 10-l rajale läinud tiimil natuke rohkem aega. Probleemsed punktid olid 17 ja 18, mis olid kaardil valesti, aga koordinaatide järgi ilusti leitavad. Peale tiimi teavitust korrigeerisin kaarti, panin punktid õigesse kohta ja laadisin uue kaardifaili serverisse.

Juhend ütles: “Tegemist ei ole võistlusega ja kihutada pole vaja. Võtke aega, et nautida loodust, põnevaid paiku ja lähedaste seltsi. Võtke kodust kaasa söögid ja tehke rajal üks äge piknik”, aga reaalsuses oli natuke teine.

Sel seiklusel oli väga paljudel tiimidel kiiruseületusi ja nii mõnigi tiim patustas liiklusmärgi sissesõidukeeld eiramisega punktides 4,6 ja 20. Kiiruseületused määrasid ka suuresti paremusjärjestuse ja pingerea esiotsa jõudsid tiimid, kelle kontol kiiruseületusi ei olnud. Seikluse pingerida sai seekord selline:

Luunja Autoseikluse koondtulemused 01.11.20-08.11.20 Tartumaal

Paljud tiimid küsisid kiiruseületuste kohta ja ei suutnud uskuda, et nemad olid liikluseeskirju rikkunud. Seletasin kõigile soovijatele kiiruseületuste arvestamise põhimõtet ja võin seda ka siin jagada. Kiirused olid märgitud Maaameti kaardi Maanteeameti kaardirakenduse järgi ja olid kõik +5 km/h märgil näidatud kiirusest. St 5o alas võis sõita 55-ga, 70 alas 75 ja 90 alas 95-ga. Kiirusi mõõtsin kokku 10-s kohas ja rikkumine läks arvesse siis kui ta kestis kauem kui 10 sekundit. Kõik rikkumised, mis hetkel tabelis on, on kestnud kauem kui 10 sekundit ja iga rikkumine tõi tiimile -5 punkti. Suurimad rikkujad lõpetasid seikluse negatiivse skooriga.

Seikluse tulemusi ja teekondi saab näha siit: https://nutilogi.web.app/LuunjaAutoseiklus

Teekondi näeb kui võtta tracks ja valida replay. Alt äärest saab valida kiiruse. Mõistlik on 50 või 100 x kiirendusega seda vaadata. Hea valik on panna tiimid liikuma ühisstardist.

Show KP-s paneb kaardile ka kontrollpunktid ja speedings näitab kiiruseületusi. Kiiruseületuse nägemiseks kliki rikkumisel ja näed seda kaardil.

Kokku käis rajal 46 tiimi ja tänan kõiki osalejaid ja loodan, et ehk avastasite uusi kohti oma koduvallas, kuhu varem pole sattunud.