Rakvere Põhjakeskus kutsus ka sel aastal kõiki seiklushuvilisi juba legendaarseks saanud isadepäeva autoorienteerumisele Rakvere ümbruses.

Nii nagu ka varasematel aastatel sai iga tiim enda stardiaja ja -päeva ise valida. Rada oli avatud pühapäevast 12. novembrist kuni esmaspäeva 20. novembri õhtuni.

Rajal oli seekord 55 punkti, millest kaks pidin kahjuks seikluse käigus tühistama. Nendeks punktideks olid 27 ja 28. Seikluse ajal oli tekkinud punktide ligipääsu teele värav, mida raja ettevalmistuse käigus seal ei olnud. Kuna värav oli kinni, siis uusi tiime ma neisse punktidesse ei lubanud. Seikluskaart oli sel aastal selline:

Põhjakeskuse isadepäeva autoseikluse kaart 2023

Seikluse esimestel päevadel oli ärev moment ka Kadila rahvamaja juures, kus üks võistkond kuulis kohalikust rahvamajast tulevat suitsuanduri piiksumist ja tuletõrje sireeni. Pärast olukorra hindamist kutsuti kohale tuletõrje, kes hoidis ära kõige hullema. Aitäh Kristole sekkumast ja abi kutsumast.

Seiklusel sai teenida lisapunkte fotode eest ja kaotada punkte kiiruseületuste eest. Seikluse lõpptulemusi vaadates on näha, et just võidetud lisapunktid ja kaotatud kiiruseületuste punktid määrasid lõpliku paremusjärjestuse. Kokku jõudis rajale 52 tiimi ja minuni jõudsid 25 tiimi fotod. Fotodega saab tutvuda ürituse Facebooki eventil.

Kiiruseületusi tuvastasin kokku 18 tiimil ja neist suurim rikkuja suutis kiirust ületada 41 korda. Lisaks kiiruseületustele juhin tähelepanu ka keelumärgi eiramisele punktis 49(Pajustis) ja punkt 4(Sõmeru kooli juures). Kes neis punktides märke eiras ja autoga keelumärgi alt sisse sõitis, see jääb iga tiimi enda südametunnistusele.

Põhjakeskus pani Seikleja klassi esikolmikule välja kinkekaardid ja need jagunesid:

1.koht Võistkond Ulme 70 eurot
2.koht Võistkond Jamu 50 eurot
3.koht Võistkond Polkapedaalid 30 eurot

Perede klassi pingerida oli sümboolne ja seal loosisin kõige osalejate vahel välja kolm 30 eurost kinkekaarti ja need võitsid:

Abiks ikka
Eha11
Rimmid

Kuidas teistel läks ja millised on lõplikud tulemused?

Seikluse tulemused: https://nutilogi.web.app/pohjakeskus23

Tulemusi näed kui valid menüüst Results. Tulemuste lehel tiimi nimel klikkides on näha ka õiged ja valed vastused. Seiklejate teekondi näed valides Tracks ja valides Replay. Valikutest vali ühisstart ja alt äärest saad valida mahamängimise kiirust. Show KP-s paneb punktid kaardile.

Tulemused piltidena:

Pere-klassi tulemused – Rakvere Põhjakeskuse isadepäeva autoorienteerumine 2023

Seikleja -klassi tulemused – Rakvere Põhjakeskuse isadepäeva autoorienteerumine 2023

Aitäh kõigile seiklejatele ja loodan, et kohtume ka järgmisel aastal!

Joonas Seiklusministeeriumist