Loo Noortekeskus ja Loo Kultuurikeskus palusid Seiklusministeeriumi appi, et korraldada üks vahva jõuluhõnguline autoseiklus Jõelähtme vallas. Kuupäevaks sai valitud laupäev 12. detsember ja registreerimine saigi avatud.

Nädal enne seiklust oli kirjas 26 tiimi ja neljapäevaks oli see number kasvanud 58-le. Kuna neljapäeval sulgus registreerimine ja kaardid läksid trükki, siis viimasel hetkel ärkajad jäid seekord ukse taha.

Seekordsel rajal oli kokku 50 põnevat punkti ja aega nende läbimiseks oli 4 tundi. Seikluskaart nägi välja selline:

Autoorienteerumine 12.12.20 – Tunne Jõelähtmet! – Seiklusministeeriumi Seikluskaart

Kohe seikluse alguses anti teada, et KP4 – Piirkonna kaart on läinud jalutama. Kui mina seal käisin oli kaart selline:

KP4 – Kaart, mis oli ära viidud!

Ülejäänud punktidega probleeme polnud ja sõit sujus hästi. Seikluskaardi ääres oli toodud ära ka kaks lisaülesannet. Üks oli fotolavastus ja teine oli legendaarne stereogramm. Stereogrammidesse olid peidetud punktide numbrid, mida võtta ei tohtinud. Seekord olid numbriteks 24 ja 48. Üllataval kombel suutsid väga paljud tiimid need numbrid välja lugeda. Kes ei saanud numbrit kätte, see sai punkti läbimise eest 10 karistuspunkti.

Fotosid laekus osalejatelt rohkelt ja väga paljud pildid olid täis positiivseid emotsioone.

Võistkond – Ratturid stereogramme lugemas!

Kiiruseületusega jäi seekord vahele 28 tiimi. Rikkumised ei olnud suured ja enamusel tiimidel oli 1-2 rikkumist. Paljud tiimid küsivad taas kiiruseületuste kohta ja ei suuda uskuda, et nemad on liikluseeskirju rikkunud. Seletasin enne seiklust kiiruseületuste arvestamise põhimõtet ja võin seda ka siin uuesti jagada. Kiirused olid märgitud Maaameti kaardi Maanteeameti kaardirakenduse järgi ja olid kõik +5 km/h märgil näidatud kiirusest. Rikkumine läks arvesse siis kui ta kestis kauem kui 10 sekundit. Kõik rikkumised, mis hetkel tabelis on, on kestnud kauem kui 10 sekundit ja iga rikkumine tõi tiimile -5 punkti.

Autoseikluse esikolmik oli sel korral selline:

🥇 Mulgid 169 punkti
🥈 Metsanurme 168 punkti
🥉 Võsarändurid 158 punkti

Seikluse tulemusi ja teekondi saab näha siit: https://nutilogi.web.app/JoelahtmeAO121220

Seiklejate teekondi näed valides Tracks ja valides Replay. Valikutest vali ühisstart ja alt äärest saad valida mahamängimise kiirust. Show KP-s paneb punktid kaardile. Tulemuste lehel tiimi nimel klikkides on näha ka õiged ja valed vastused.

Tulemuste tabel – Autoorienteerumine 12.12.20 – Tunne Jõelähtmet!

Aitäh ja uute seiklusteni! Kui tekkis huvi selliste seikluste vastu siis hetkel on avatud kaks seiklust:

08.12.-13-12 Pelgu Peitus 17 – Kesklinna Jäljekütt Tallinnas

11.12-20.12 Kontaktivaba autoseiklus – Hajutus 9 – Tartu Turistikas

09.01.21 Vanatehnika Seiklussõit 5.0 – Lõuna-Eesti kurvilised teed!