Järjekorras 12-s osavõistlus sarjast Avastades toimus Harjumaal, Harku vallas, Tabasalus. Seiklus algas 9. märtsil ja esialgu oli plaan otsad kokku tõmmata 14. märtsil. Rahva tungival soovil sai seiklust nädala võrra pikendatud!

Seiklust planeerides oli mõte kaasata rajale ka Tiskre ja Kakumäe asumid, aga pärast 4 tundi ettevalmistust rajal sai selgeks, et need piirkonnad peaks jääma järgmiseks korraks.

Endalegi suureks üllatuseks leidsin Tabasalust väga ägedad vanad villad ja pangapealse(ja ka -aluse) matkaraja. Infotahvlite järgi läksin otsima infostende, mida pidi olema 13.

Kahjuks pidin pettuma ja ainukesed kaks stendi leidsin panga alt merepiirilt. Jäi arusaamatuks, et miks reklaamida 6-l(kaardil punased ruudud) infotahvlil matkarada, mida reaalselt enam olemas ei ole? Miks ei võiks siis ka neid 6-te infotahvlit eemaldada või siis teha märget, et rada uuendatakse/eemaldatud? Õnneks leidsin rajalt portsu väikseid metallist infotahvleid, mis kohalikke puuliike tutvustasid. Kaasasin selle piirkonna ka seiklusse ja nii oligi 50 punkti kaardil ja rada seiklemiseks valmis.

Tabasalu seiklus oli eriline sellepärast, et kohalikku ajalugu väga palju seiklusse ei sattunud. Tooni andis tänavakunst ja suvalised kritseldused seintel. Rada tehes mõtlesin lisada ühe vimka ja panin üheks punktiks kanalisatsiooniluugi. Peale ettevalmistust, seikluse ajal, hakkas paraku kõvasti lund sadama ja nii mõningi tiim pidi seda luuki lumest otsima ja välja kaevama.

Teise ootamatusena pandi poole seikluse pealt kinni pangast allaminev trepp ja nii mõnelgi tiimil jäid sealt kaks punkti selle pärast võtmata. Kaalusin pikalt ja lõpuks jõudsin seisukohale, et tiimidelt punkte ära võtma ei hakka ja kellelegi neid juurde panema ka ei hakka. Jäätunud trepist allaminek oli tegelikult päris suur väljakutse.

Seiklusrada oli avatud 12 päeva ja lõpuks jõudis rajale 125 tiimi, mis purustab eelmise osalejate rekordi(Kohila seiklus 89 tiimi) tervelt 36 võistkonnaga! Aitäh kõigile 359-le seiklejale. Vahemärkusena võib öelda, et ratturite osakaal on endiselt suhteliselt väike. 125-st tiimist 4 seiklesid ratastel!

Kuidas kellelgi läks? 

Seikluse tulemused
Seikluse kaart PDF kujul
Seikluse legend PDF kujul
Seikluse tulemused pildina

Seiklejate teekondi näed valides Tracks ja valides Replay. Valikutest vali ühisstart ja alt äärest saad valida mahamängimise kiirust. Show KP-s paneb punktid kaardile. Tulemuste lehel tiimi nimel klikkides on näha ka õiged ja valed vastused.

Mõned pered soovisid, et tulevikus võiks olla seiklusel lisaks üks seiklusklass, kus kontrollaega ei oleks ja saaks mitmel päeval piirkonda avastada. Kaalun seda ettepanekut ja ehk juba järgmistel seiklustel saab sellises klassis seigelda.

Aitäh veelkord ja kuni 28. märtsini on avatud sarnane seiklus Jüris. Selle seikluse info leiad: www.seiklusministeerium.ee/avastades13