Järjekorras 17-s Pelgu Peituse seiklusorienteerumine oli seekord natuke eriline. Orienteeruda sai vähe ja suurema osa seikluse ajast võttis luuramine madalroomates.

Pelgu Peitus 17 – Jäljekütt – Võistkond Aimar tööhoos!

Plaanisin seda seiklust kaua, sest olin punktideks olevaid jalajälgi juba ammu silmanud ja lõpuks vahetult enne jõule saigi sellest seiklus. Hoidsin hinge kinni, et lund sadama ei hakkaks, sest see rikuks kogu ilu. Õnneks oli ilmataat minu poolel ja nädal möödus ilma suurema lumeta. Eelluuret tehes leidsin iseseisvalt 33 jälge ja peale mõningast analüüsi leidsin veel 4 jälge. Kokku tuli seekord rajale 37 jälge.

Kuna seikluspiirkond oli suhteliselt pisikesel alal, siis tegid seiklejad rajal sooja:

Võistkond 12,7 mm ootamas valgusfoori rohelist tuld!

Võistkond Libekala ennast soojendamas

Peale registreerimist said osalejad e-mailile kaks faili. Üks fail sisaldas seikluspiirkonda ja teine 25-te jalajälge piirkonnast!

25 jalajälge – Pelgu Peitus 17 – Kesklinna Jäljekütt 08.12-13.12

Lisaks oli seikluse äpis 15 küsimust ülejäänud jälgede kohta! Kokku oli rajal 40 punkti, mis jagunesid nii: Punktid 1-25 on väärtusega 5 punkti. Punktid 26-37 on väärtusega 7 punkti ja punktid 38-40 on väärtusega 9 punkti.

Seekord jõudis rajale 57 tiimi ja neist 22 olid perede klassis ja 35 olid seiklejad. Kiiremad tiimid läbisid seikluse nõks alla 40 minuti.

Kuna ma rajal käinud osalejate taktikat ei tea, siis pakun välja omapoolse lahenduse. Ehk keegi kasutas seda 🙂

Kuna kõik jalajäljed olid logo järgi seotud Estonia teatriga, siis google otsing “Estonia jalajäljed” toob kohe esimese vastena selline lehekülje: https://estoniaselts.ee/uncategorized/estoonlaste-jalajaljed-said-kaardile/

Sellel lehel avaneb kaart, kus on peal 34 jälge

Estoonlaste jalajäljed said kaardile! Kaart: https://estoniaselts.ee/

Kuna kaart on vana, siis kaardilt on puudu 3 jälge. Üks jälg on lisandunud Hendriku ja Martini vahele ning kaks jälge on Ida-Aav Loo jälgedest Kaubamaja poole. See kaart oleks olnud kiireks lahenduseks jälgede leidmisel ja edasiste tegevuste plaanimisel.

Otsingus paar vastet allpool on selline leht: http://www.opera.ee/vana-maja-malestusmark-ja-estoonlaste-jaljerada kus on toodud ära ka kõigi jäljeomanike elulugu ja sünni-surma aastaarvud.

Lisaks jälgede otsimisele tuli rajal teha ka 5 fotot oma tiimist. Kuna enamus tiime käis rajal pimedal ajal, siis väga palju selgeid pilte näidata ei ole. Rajal tehtud pilte saab näha ürituse Facebooki lehelt: https://www.facebook.com/events/208523527473995

Nüüd aga kõige tähtsam… Kuidas kellelgi läks?

Seikluse tulemusi ja teekondi näeb siit: https://nutilogi.web.app/PelguPeitus17

Seiklejate teekondi näed valides Tracks ja valides Replay. Valikutest vali ühisstart ja alt äärest saad valida mahamängimise kiirust. Show KP-s paneb punktid kaardile. Tulemuste lehel tiimi nimel klikkides on näha ka õiged ja valed vastused.

Kui sa oled oma tiimi fotod saatnud, või laadinud need ürituse Facebooki lehele ja need siiski tulemustes ei kajastu, siis anna märku ja vaatan asjad üle.

Aitäh kõigile osalejatele ja luban, et järgmisel seiklusel rohkem joosta. Uus seiklus avaneb juba teisipäeval 15. detsembril ja on seekord avatud kaks nädalat 27. detsembrini.

Registreeru 15.12-27.12 Pelgu Peitus 18 – Pritsumehed Tallinna Vanalinn