UUS! Jõuluseikluse tulemused

Hei seikleja!

Rõõm on sind kutsuda TIK jõuluseiklusele Tallinna Vanalinnas. Seiklus on kõigile TASUTA!

Information in English(Link)

Seiklus on avatud reedest 1. detsembrist kuni 17. detsembri õhtul kella 22.00-ni.

Seikluse start on Vabaduse Väljakul vabaduse risti juures. Kui oled valmis seiklema, siis vajuta äpis „start“ ja aeg läheb käima. Telefoni GPS peab olema sisselülitatud. Punkte saad fikseerida olles punktist 50 meetri raadiuses. Seikluse saad lõpetada vaid Finishi kohas (Vabaduse Väljakul). Lõpetamiseks vali „Finish“ ja vali „F“ ja aeg läheb automaatselt kinni. Tiimi peale on vaja ühte täis akuga nutitelefoni. Sobib nii Android telefon kui ka iPhone. Tiimis on 1-5 liiget.

Väljaprinditav a4 formaadis seikluskaart on siin (aga saad seda kasutada ka mobiilseadmes): https://www.seiklusministeerium.ee/public/ajutine/TIKvanalinnA4.pdf

Seikluse läbimiseks on aega kokku 2 tundi ja punkte on rajal 30. Kaardil on seiklusliku elemendina osa kaardifragmente paigutatud teise kohta ja omavahel segi aetud.

Punktide läbimise järjekord on vaba ja soovi korral võid ka punkte vahele jätta. Kontrollpunkti väärtus võrdub punktinumbri esimese numbriga(nt kontrollpunkt nr 62 lisab 6 punkti sinu lõppskoorile). Vale vastuse korral saad sama arvu miinuspunkte(nt kontrollpunkt nr 62 võtab maha 6 punkti sinu lõppskoorist).

Kui mõnele punktile ei ole ligipääsu ehitustööde tõttu või on punkt kadunud, siis vali äpis vastuseks “Missing point”

Seikluse kontrollaeg koosneb normaalajast 1 tund ja sellele järgneb kaks lisaaega kestusega 0,5 tund. Esimene lisaaeg võtab tiimilt maha 1 punkti iga kahe minuti tagant. Teine lisaaeg võtab tiimilt maha 1 punkti iga minuti tagant.

Punktideks on ajaloolised ja põnevad kohad(hooned, mälestuskivid, skulptuurid, infotahvlid jne). Loome küll edetabeli, aga kõik osalejad on võitjad!

Seikluse tulemusi näeb siit: https://nutilogi.web.app/TIK23Vanalinn

Seiklusel kasutame punktide fikseerimiseks seikluse äppi nimega Nutilogi. Äpp toimib nii Andorid kui iPhone telefoni peal:

Äpi leiab nii Play poest kui ka App storest.

Android telefoni jaoks: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.argo.nutilogi
iPhone telefoni jaoks: https://apps.apple.com/ee/app/nutilogi/id1498594669

KUIDAS KASUTAN SEIKLUSE ÄPPI

1. Lae äpp oma telefoni
2. Installi Seikluse äpp Nutilogi (Luba äpil kõiki asju mida ta küsib).
3. Ava äpp, esmakordsel kasutusel tuvasta end google konto või telefoni numbri kaudu.
4. Vali loetelust sobiv seiklus: TIK Jõuluseiklus.
5. Pane tiimile nimi ja liitu.
6. Näed ekraanil punktide loendit.
7. Jõudes sobivasse punkti, vali loetelust sama punkt ja vali vastuste hulgast õige vastus (Sa pead olema 50m raadiuses antud punktist).
8. Punkti fikseerimiseks libista ekraani ülaosas olev „slider“ vasakult paremale. iPhone puhul vali õige vastuse variant ja libista õige vastus vasakult paremale.
9. Võistluse lõpetamiseks vali menüüst „finish“ ja vali täht „F“. Aeg läheb siis automaatselt lukku.

Kui on küsimusi, siis kirjuta julgelt!

Joonas Väärtnõu
Seiklusministeerium
Joonas@seiklusministeerium.ee