UUS! TIK isadepäeva seikluse tulemused: https://nutilogi.web.app/TIK22Vanalinn

Hei seikleja!

Rõõm on sind kutsuda TIK isadepäeva seiklusele Tallinna Vanalinnas.

Information in English(Link)

Seiklus on avatud reedest 11. novembrist kuni pühapäeva 13. novembri õhtul kella 22.00-ni.

Seikluse start on Vabaduse Väljakul vabaduse risti juures. Kui oled valmis seiklema, siis vajuta äpis „start“ ja aeg läheb käima. Telefoni GPS peab olema sisselülitatud. Punkte saad fikseerida olles punktist 50 meetri raadiuses. Seikluse saad lõpetada vaid Finishi kohas (Vabaduse Väljakul). Lõpetamiseks vali „Finish“ ja vali „F“ ja aeg läheb automaatselt kinni. Tiimi peale on vaja ühte täis akuga nutitelefoni. Sobib nii Android telefon kui ka Iphone. Tiimis on 1-5 liiget.

Väljaprinditav a4 formaadis seikluskaart on siin (aga saad seda kasutada ka mobiilseadmes): https://www.seiklusministeerium.ee/public/ajutine/VanalinnUusA4.pdf

Seikluse läbimiseks on aega kokku 2,5 tundi ja punkte on rajal 40. Kaardil on kaks valget laiku, kus kontrollpunktidel on olemas punktide numbrid, aga kaart on taustalt ära võetud. Siin pead kaardiosa ise välja nuputama.

Punktide läbimise järjekord on vaba ja soovi korral võid ka punkte vahele jätta. Kontrollpunkti väärtus võrdub punktinumbri esimese numbriga(nt kontrollpunkt nr 62 lisab 6 punkti sinu lõppskoorile). Vale vastuse korral saad sama arvu miinuspunkte(nt kontrollpunkt nr 62 võtab maha 6 punkti sinu lõppskoorist).

Rajal on lisaülesandeid, mille eest saab teenida lisapunkte. Osa punkte on toodud fotodena ja need tuleb tuvastada foto järgi. Kaardi üleval servas on kaks stereogrammi, kuhu on peidetud kaks numbrit. Neid kahte punkti ei tohi võtta, nende eest saad 10 miinuspunkti!

Kui mõnele punktile ei ole ligipääsu ehitustööde tõttu või on punkt kadunud, siis vali äpis vastuseks “Missing point”

Seikluse kontrollaeg koosneb normaalajast 1,5 tundi ja sellele järgneb kaks lisaaega kestusega 0,5 tund. Esimene lisaaeg võtab tiimilt maha 1 punkti iga kahe minuti tagant. Teine lisaaeg võtab tiimilt maha 1 punkti iga minuti tagant.

Punktideks on ajaloolised ja põnevad kohad(hooned, mälestuskivid, skulptuurid, infotahvlid jne). Loome küll edetabeli, aga kõik osalejad on võitjad!

Seikluse tulemusi näeb siit: https://nutilogi.web.app/TIK22Vanalinn

Seiklusel kasutame punktide fikseerimiseks seikluse äppi nimega Nutilogi. Äpp toimib nii Andorid kui Iphone telefoni peal:

Äpi leiab nii Play poest kui ka App storest.

Android telefoni jaoks: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.argo.nutilogi
Iphone telefoni jaoks: https://apps.apple.com/ee/app/nutilogi/id1498594669

KUIDAS KASUTAN SEIKLUSE ÄPPI

1. Lae äpp oma telefoni
2. Installi Seikluse äpp Nutilogi (Luba äpil kõiki asju mida ta küsib).
3. Ava äpp, esmakordsel kasutusel tuvasta end google konto või telefoni numbri kaudu.
4. Vali loetelust sobiv seiklus: TIK 22 Vanalinn.
5. Pane tiimile nimi ja liitu.
6. Näed ekraanil punktide loendit.
7. Jõudes sobivasse punkti, vali loetelust sama punkt ja vali vastuste hulgast õige vastus (Sa pead olema 50m raadiuses antud punktist).
8. Punkti fikseerimiseks libista ekraani ülaosas olev „slider“ vasakult paremale. Iphone puhul vali õige vastuse variant ja libista õige vastus vasakult paremale.
9. Võistluse lõpetamiseks vali menüüst „finish“ ja vali täht „F“. Aeg läheb siis automaatselt lukku.

Kui on küsimusi, siis kirjuta julgelt!

Joonas Väärtnõu
Seiklusministeerium
Joonas@seiklusministeerium.ee