Selle aasta viimane seiklusorienteerumine Pelgu Peitus 5 leiab aset reedel 20.12 Tallinna vanalinnas. Seiklusega alustame Vabaduse väljaku kõrval asuvast parklast. Seekord saab startida endale sobival ajal ja võistluse start on avatud pikemalt kella 18.00-20.00 ja finish suletakse kell 22.00. Ühisstardi huvilistele on nagu ikka ühisstart kell 19.00.

Seikluse eesmärgiks on tuua kokku toredad inimesed, teha vabas õhus midagi vahvat ning avastada põnevaid kohti. Seiklus on jõukohane kõigile!

Osalejate ülesandeks on leida Tallinna vanalinnast ülesse peidetud punktid. Punktide leidmisel on abiks kaart, fotod, legend ja vihjed. Punkte on rajal 40 ja võidab suurima arvu punkte etteantud ajaga kogunud võistleja/võistkond. Et oleks põnevam, siis seekord on võistluse kontrollaeg 2 tundi, millest 1 tund on normaalaeg ja teine tund võtab tiimilt ühe punkti iga kasutatud minuti eest.

Seigelda saab seekord kahes võistlusklassis:

Pere(Kuni 5-liikmeline pere või sõpruskond)
Harrastajad(orienteerumiskogemusega kuni 5 liikmeline tiim).

Võistlusel võib olla loosiauhindu, aga esikolmikule sel korral auhindu ei jagata.

Osalustasu korralduskulude katteks on 7 eurot iga tiimi täiskasvanud liikme kohta. Alla 18 aastased seiklevad tasuta. Osalustasu saate kanda: Autoorienteerumine OÜ arvele Swedbank: EE852200221070817154. Selgitusse märkige ära võistlus ja tiimi nimi.

Vajalik varustus seiklusel osalemiseks: hea tuju, vihmakindel riietus, võimekas tasku- või pealamp ja nutitelefon punktide fikseerimiseks. Seekord saab seigelda nii Android kui IOS telefoniga.

Võistluse start ja kogunemisekoht on Vabaduse väljaku kõrval olevas parklas.

Info ja küsimused: Joonas@seiklusministeerium.ee

Seiklusega liitumiseks registreeri oma tiim järgneva vormi kaudu:

[tabby title=”Registreeru”]

Error: Contact form not found.

[tabby title=”Oluline info”]

Seiklusel kasutame rakendust nimega Gispo. Äpp töötab nii Android kui ka Iphone telefonide peal(Kui on võimalik, siis vali Android-telefon). Rakenduse võib juba varakult alla laadida ja võistlusega ühineda.

Android telefoni jaoks leiad Äpi Google Play poest: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.argo.gispo
Iphone jaoks pead esmalt alla laadima AppStorest rakenduse TestFlight ning äpi saad peale seda käivitada järgnevalt lingilt: https://testflight.apple.com/join/dkjiHFwO

KUIDAS KASUTAN SEIKLUSE ÄPPI:

1. Lae äpp oma telefoni
2. Installi Seikluse äpp Gispo (Luba äpil kõiki asju mida ta küsib).
3. Ava äpp, esmakordsel kasutusel tuvasta end google konto või telefoni kaudu.
4. Vali loetelust sobiv võistlus(Pelgu Peitus 5 20.12)
5. Pane tiimile nimi ja liitu.
6. Näed ekraanil punktide loendit.
7. Jõudes sobivasse punkti vali loetelust punkt ja vali tähtede hulgast õige täht.
8. Punkti fikseerimiseks libista ekraani ülaosas olev „slider“ vasakult paremale.
9. Punkt ongi fikseeritud.
10. Võistluse lõpetamiseks vali menüüst finish ja vali täht F. Aeg läheb siis automaatselt lukku.

ENNE STARTI

Võistluse start ja kogunemisekoht on Vabaduse väljaku kõrval olevas parklas. Start on avatud kell 18.00-20.00 ja finish suletakse kell 22.00. Ühisstardi huvilised saavad koos rajale kell 19.00. Korraldaja leiad ülesse Seiklusministeeriumi kirjade ja lippude järgi. Riietu vastavalt ilmale. Võistlusmaterjalid saab stardihetkel.

KAARDID

Võistuskaarte on üks ja see on A4 formaadis veekindel ja mõõtkavaga 1:5000. Aluskaardiks on Maaameti põhikaart. Punkte on rajal 40 ja need kõik on väärtusega 3-9 punkti. Punkti väärtuse määrab punkti numbri esimene number. Vale vastus on punkti väärtus miinus märgiga. Punkte saab fikseerida punktist kuni 50 meetri raadiuses. Kui oled punktist kaugemal, siis ka äpp seda ütleb. Kaardil on seiklusorienteerumisele omaselt “vigureid”

LEGEND

Koos kaardiga saab iga tiim legendilehe(kaardi tagaküljel), kus on toodud ära 40 punkti ja iga punkti kohta on esitatud küsimus. Iga punkti kohta on ka kolm vastusevarianti, millest üks on õige. Õige vastuse küsimusele leiad punktist kohapealt ja see tuleb sisestada seikluse äppi vastavalt siis kas A, B või C variandina. Kui suudad vastuse juba varem välja mõelda, siis kohapeal peab ikka käima, sest punkte saab fikseerida 50m raadiuses punktist.

KONTROLLAEG

Võistluse kontrollaeg on 2 tundi, millest 1 tundi on normaalaeg ja sellele lisandub üks lisaaeg kestusega 1 tund. Lisaaja kasutamine võtab 1 punkti maha iga minuti tagant. Kontrollaega ületanud tiim ei saa tulemust kirja. Kontrollaeg läheb käima stardihetkest ja aeg läheb kinni Finishi kirje vajutamisel parklas.

OSALEJAD

Kokku saab starti kuni 45 tiimi. Võistleme kahes klassi.

 

[tabby title=”Registreerunud võistkonnad”]

[tabbyending]