Pelgu Peitus 24 – Seiklusorienteerumine Tallinnas Sikupilli asumis

Järjekorras juba 24-s seiklusorienteerumine sarjast Pelgu Peitus viis osalejad avastama Sikupilli Saladusi. Osalejaid saatsid nii üli-lumised kui ka mega jäised olud. Ilmast hoolimata käis seiklemas 29 tiimi, kes jagunesid:

Pered 12 tiimi
Seiklejad 17 tiimi

Sel korral oli taas rajal 40 punkti ja minu algne mõte oli rada viia tunduvalt kaugemale. Kuna Sikupilli ja Pae pargi ümbruses oli nii palju põnevat, siis sel korral jäi rada siia kanti ja tulevikus saab seigelda juba Vesse ja Betooni tänava ümbruses. Seikluskaart oli sel korral selline:

Seiklusorienteerumine Tallinnas on jõukohane kõigile! Tule üksi sõprade, pere või töökaaslastega! Mõnus elamus Linnaseiklusel on garanteeritud!

Seikluse stardi- ja finishi kohaks oli sel korral Kumu ülemine parkla ja minu lemmik punktid jäid Kivimurru ja Majaka tänava vahele. Mulle väga meeldib selle ajastu arhitektuur ja piirkond on väga äge. Kunagi ammu, kui ma Tallinnasse elama asusin, siis oli mu peatuspaigaks Lasnamäe tänav, mis tol ajal oli õhtuti üpris hirmutav.

Kuna üle Eesti käib aktiivne majade renoveerimine, siis õnnestus kaardile püüda veel viimane renoveerimata otsa seinaga maja, kus on veel näha valmistamise aastanumber.

Üks viimaseid renoveerimata otsaseinaga maju, kus on näha veel valmistamise aasta!

Seikluse kõige keerukam punkt osalejate jaoks oli KP57, ehk valgusreklaam uue Postimehe maja talveaia juures. Tegemist oli Argentiina restorani valgusreklaamiga ja küsimus oli: Restorani reklaam – Santa Fe ja Cordoba vahel asub mis linn? Variandid olid: Buenos Aires, La Plata ja Rosario.

Kolm tiimi pani vastuseks Buenos Aires ja osa tiime jättis üldse vastamata. Õige vastus on pildil:

KP 57 – Enim probleeme valmistanud punkt rajal!

Aga nüüd on aeg seiklus sulgeda ja tulemused klasside kaupa on siin.

Perede klassi tulemused:

Pelgu Peitus 24 – Sikupilli Saladused 21.01-30.01 Pered

Seiklejate klassi tulemused:

Pelgu Peitus 24 – Sikupilli Saladused 21.01-30.01 Seiklejad

Seikluse tulemuste link on siin: https://nutilogi.web.app/PelguPeitus24