Hei seikleja!

Rõõm on sind kutsuda Kohtla-Järve Järve Kooli seiklusele Kohtla-Järvel. Seiklus on avatud kolmapäevast 7. juunist kuni reede 9. juuni õhtul kella 22.00-ni.

Seikluse start on Järve Kooli peaukse eest. Kui oled valmis seiklema, siis vajuta äpis „start“ ja aeg läheb käima. Telefoni GPS peab olema sisselülitatud. Punkte saad fikseerida olles punktist 50 meetri raadiuses. Seikluse saad lõpetada endale sobivas kohas. Lõpetamiseks vali „Finish“ ja vali „F“ ja aeg läheb automaatselt kinni. Tiimi peale on vaja ühte täis akuga nutitelefoni. Sobib nii Android telefon kui ka Iphone. Tiimis on 1-5 liiget.

Väljaprinditav a4 formaadis seikluskaart on siin (aga saad seda kasutada ka mobiilseadmes): https://www.seiklusministeerium.ee/public/ajutine/KaartA4Jarve.pdf

Seikluse läbimiseks on aega kokku 1,5 tundi ja punkte on rajal 40. Kaardil on kaks valget laiku, kus kontrollpunktidel on olemas punktide numbrid, aga kaart on taustalt ära võetud. Siin pead kaardiosa ise välja nuputama. Lisaks on üks kaardiosa keeratud tagurpidi ja siis veel peegeltpilti!

Punktide läbimise järjekord on vaba ja soovi korral võid ka punkte vahele jätta. Kontrollpunkti väärtus võrdub punktinumbri esimese numbriga(nt kontrollpunkt nr 62 lisab 6 punkti sinu lõppskoorile). Vale vastuse korral saad sama arvu miinuspunkte(nt kontrollpunkt nr 62 võtab maha 6 punkti sinu lõppskoorist).

Seikluse kontrollaeg koosneb normaalajast 1,5 tundi ja sellele järgneb lisaaeg kestusega 0,5 tund. Lisaaeg võtab tiimilt maha 1 punkti iga minuti tagant.

Punktideks on ajaloolised ja põnevad kohad(hooned, mälestuskivid, skulptuurid, infotahvlid jne). Loome küll edetabeli, aga kõik osalejad on võitjad!

Seikluse tulemusi näeb siit: https://nutilogi.web.app/kjarve23

Seiklusel kasutame punktide fikseerimiseks seikluse äppi nimega Nutilogi. Äpp toimib nii Andorid kui Iphone telefoni peal:

Äpi leiab nii Play poest kui ka App storest.

Android telefoni jaoks: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.argo.nutilogi
Iphone telefoni jaoks: https://apps.apple.com/ee/app/nutilogi/id1498594669

KUIDAS KASUTAN SEIKLUSE ÄPPI

1. Lae äpp oma telefoni
2. Installi Seikluse äpp Nutilogi (Luba äpil kõiki asju mida ta küsib).
3. Ava äpp, esmakordsel kasutusel tuvasta end google konto või telefoni numbri kaudu.
4. Vali loetelust sobiv seiklus: Kohtla-Järve seiklus 23.
5. Pane tiimile nimi ja liitu.
6. Näed ekraanil punktide loendit.
7. Jõudes sobivasse punkti, vali loetelust sama punkt ja vali vastuste hulgast õige vastus (Sa pead olema 50m raadiuses antud punktist).
8. Punkti fikseerimiseks libista ekraani ülaosas olev „slider“ vasakult paremale. Iphone puhul vali õige vastuse variant ja libista õige vastus vasakult paremale.
9. Võistluse lõpetamiseks vali menüüst „finish“ ja vali täht „F“. Aeg läheb siis automaatselt lukku.

Kui on küsimusi, siis kirjuta julgelt!

Joonas Väärtnõu
Seiklusministeerium
Joonas@seiklusministeerium.ee