Tule ja avasta Kohtla-Järve linna peidetud saladusi!

Sügis-talvise hooaja esimene seiklus viis seiklejad Ida-Virumaale ja sihtkohaks sai Kohtla-Järve. Korraldajana olin sellest linnast mitu korda läbi sõitnud ja mõne autoorienteerumise punkti kuskile pannud, aga süviti polnud ma sellesse linna sukeldunud.

Hägusad mälestused Kohtla-Järvest jäid minu nooruspõlve kui sealt sai bussiga suviti meie maakodusse Valastesse sõidetud. Oh neid ägedaid ja teistsuguseid busse.

Kohtla-Järvel olid hoopis teistsugused bussid kui Tallinnas või korraldaja kodukohas Hiiumaal

Nüüd, aastaid hiljem, maabusin Kohtla-Järvel rattaga ja seikluse ettevalmistus sai alata. Üsna ruttu sai selgeks, et tegemist on väga ägeda linnaga, kus igas teises kortermajas oli ilusalong või juuksur. Linn oli puhas, ilus ja turvaline. Esimest korda elus nägin juuksuri asemel kirjapilti juuksla ja seda esines selles linnas üsna tihti.

Kilomeetrid läksid ja ägedaid punkte aina lisandus. Rajale jäi nii korras kortermajasid kui ka üsna nukras seisus vapustavaid arhitektuuri tippteoseid. Rõõm oli näha, et Euroopa rahad on ka ilusti kasutust leidnud ja uus riigigümnaasium ja super sportimisvõimalused ootavad kohalikke.

Lõpuks sai fikseeritud 114 punkti ja neist 50 läksid kaardile. Seikluskaart sai kaart selline:

Lõplikul seikluskaardil oli üks osa kaardist ka peegelpildis 🙂

Seiklusrajale jõudis sel korral 13 tiimi ja jaguneti kolme erineva klassi vahel. Ratastel seikles 2 tiimi, perede klassis käis rajal 6 ning seiklejate klassis 5 tiimi. Kui seiklus oli mõned päevad kestnud, siis selgus, et KP32 on läinud jalutama. Lisasin selle punkti kõigile tiimidele träki järgi juurde ja nüüd peaks olema tulemused korras.

Seikluse tulemused: https://nutilogi.web.app/Avastades48

Seikluse tulemused ka pildina: 

Aitäh seiklemast ja uute kohtumisteni järgmistel seiklustel!