Autoorienteerumise Talvekarikas 3. etapp (Tallinn-Pärnu)

Talvekarika 3. etapp viib osalejad mööda põnevaid radu Tallinnast Pärnusse. Sõiduga alustame laupäeval 28. detsembril kell 11.00 Tallinnast. Kogunema hakkame kell 10.00 Tallinnas Liiva jaama parklas. Raja pikkus orienteeruvalt 190 km ja aega raja läbimiseks on 5 tundi. Rada on segu valik- ja joon-orienteerumisest. St rajal on kontrollpunkte, kuhu tuleb jõuda etteantud aja või kiirusega.

Kontrollpunkidest tuleb leida vastus legendis esitatud küsimusele.

Vajalik varustus: Taskulamp, nutitelefon(Android, Iphone), hea tuju ja sportlik riietus.

Võistluse start ja kogunemisekoht on Tallinnas Nõmmel Liiva raudteejaama parklas. Kogunemine hakkab kell 10.00-st ja esimene auto saab rajale kell 11.00. Kui sul on osalustasu makstud, äpp töötab ja küsimusi ei ole, siis tule kohale hiljemalt kella 10.35. Kell 10.40 autasustame 2. etapi esikolmikuid ja kell 10.45 annan viimase info etapi kohta. Võistluse lõpp on orienteeruvalt kell 16.00

Võistluse starti on oodatud kõik huvilised sõltumata auto margist ja vanusest. Talvekarikal sõidame kahes võistlusklassis: Youngtimer – Auto aastast 1996 või vanem. Vaba – Autole puuduvad piirangud.

Võistlusel kasutame punktide fikseerimiseks ja teekondade träkkimiseks seikluse äppi GisPo. Äpp töötab seekord vaid Android telefonide peal. Seega on võistkonna peale vaja vähemalt ühte eelpool kirjeldatud telefoni.

Kontrollaeg: Võistluse kontrollaeg on 5 tundi. Kontrollaega ületanud võistkond ei saa tulemust kirja.

Osalustasud:

Registreerides oma tiimi kuni 25.12.19 on osalustasuks 10 eurot iga tiimis olev täiskasvanud liige. Alates 26.12.19 on osalustasuks 15 eurot iga tiimis olev täiskasvanud liige. Lapsed alla 18 aasta seiklevad tasuta. Osalustasu saate kanda: Autoorienteerumine OÜ arvele Swedbank: EE852200221070817154. Selgitusse märkige ära võistlus ja tiimi nimi.

Info ja küsimused: Joonas@seiklusministeerium.ee

Seiklusega liitumiseks registreeri oma tiim järgneva vormi kaudu:

[tabby title=”Registreeru”]

Error: Contact form not found.

[tabby title=”Oluline info”]

Mul on väga hea meel, et sa oled oma tiimi  autoorienteerumisele kirja pannud. Et kohapeal kõik ladusalt sujuks, siis annan viimased juhtnöörid.

Seiklusel kasutame rakendust nimega Gispo. Seekord võib kasutada vaid Android telefoni, kuna Iphone telefonide peale mõeldud äpp ei toimi endiselt. Rakenduse võib juba varakult alla laadida ja võistlusega ühineda.

Android telefoni jaoks leiad Äpi Google Play poest: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.argo.gispo

KUIDAS KASUTAN SEIKLUSE ÄPPI:

1. Lae äpp oma telefoni
2. Installi Seikluse äpp Gispo (Luba äpil kõiki asju mida ta küsib).
3. Ava äpp, esmakordsel kasutusel tuvasta end google konto või telefoni kaudu.
4. Vali loetelust sobiv võistlus(Talvekarikas 3 28.12)
5. Pane tiimile nimi ja liitu.
6. Näed ekraanil punktide loendit.
7. Jõudes sobivasse punkti vali loetelust punkt ja vali tähtede hulgast õige täht.
8. Punkti fikseerimiseks libista ekraani ülaosas olev „slider“ vasakult paremale.
9. Punkt ongi fikseeritud.
10. Võistluse lõpetamiseks vali menüüst finish ja vali täht F. Aeg läheb siis automaatselt lukku.

ENNE STARTI

Võistluse start ja kogunemisekoht on Tallinnas Nõmmel Liiva raudteejaama parklas. Kogunemine hakkab kell 10.00-st ja esimene auto saab rajale kell 11.00. Kui sul on osalustasu makstud, äpp töötab ja küsimusi ei ole, siis tule kohale hiljemalt kella 10.35. Kell 10.40 autasustame 2. etapi esikolmikuid ja kell 10.45 annan viimase info etapi kohta. Võistluse lõpp on orienteeruvalt kell 16.00 Korraldaja leiad ülesse Seiklusministeeriumi kirjade ja lippude järgi. Riietu vastavalt ilmale. Võistlusmaterjalid saab stardihetkel. Stardiintervall on 30 sekundit ja stardijärjekord on registreerimise järgi. Mida varem registreerusid, seda varem saad rajale.

KAARDID

Võistuskaarte on kaks ja need on A3 formaadis. Aluskaardiks on Maaameti põhikaart. Punkte on rajal 67 ja need kõik on väärtusega 3 punkti. Vale vastus on punkti väärtus miinus märgiga. Punkte saab fikseerida punktist kuni 50 meetri raadiuses. Kui oled punktist kaugemal, siis ka äpp seda ütleb. Algselt oli plaan panna rajale ka ajakontrollpunkte(AKP-d), aga loobusin sellest plaanist. Raja pikkus 190 km.

LEGEND

Koos kaardiga saab iga tiim legendilehe, kus on toodud ära 67 punkti ja iga punkti kohta on esitatud küsimus. Iga punkti kohta on ka kolm vastusevarianti, millest üks on õige. Õige vastuse küsimusele leiad punktist kohapealt ja see tuleb sisestada seikluse äppi vastavalt siis kas A, B või C variandina. Kui suudad vastuse juba varem välja mõelda, siis kohapeal peab ikka käima, sest punkte saab fikseerida 50m raadiuses punktist.

KONTROLLAEG

Võistluse kontrollaeg on 5 tundi, millest 4 tundi on normaalaeg ja sellele lisandub kaks lisaaega kestusega 0,5 tundi. Esimese lisaaja kasutamine võtab tiimi skoorist maha 1 punkti iga kahe minuti tagant. Teise lisaaja kasutamine võtab 1 punkti maha iga minuti tagant. Kontrollaega ületanud tiim ei saa tulemust kirja. Kontrollaeg läheb käima stardihetkest ja aeg läheb kinni Finishi kirje vajutamisel parklas.

KIIRUSED

Kiirused on vastavalt märkidele ja maksimaalne kiirus 90 km/h gps järgi. Iga fikseeritud rikkumine -5 punkti.

FINISH

Võistluse finish on Pärnumaal Toris. Täpne finishi asukoht on Tori Põrgu parkla!

OSALEJAD

Kokku saab starti 36 tiimi. Võistleme kahes klassi.

INFO ja KÜSIMUSED: Joonas@seiklusministeerium.ee või telefonil: 5226895. Kõik küsimused saavad vastuse kohapeal enne starti.

[tabby title=”Registreerunud võistkonnad”]

[tabbyending]