Põnevad kaevandusasulad ootavad avastamist!

Vanatehnika Seiklussõidu stardijärjekord! (Kliki lingil)

07. märtsil toimub taas Vanatehnika Seiklussõit. Tegemist on järjekorras neljanda sõiduga ja trass viib osalejad avastama Ida-Virumaa peidetud saladusi.

Sõitu alustame ja lõpetame Rakveres ning ligi 250 km pikkune rada külastab Kundat, Aserit, Toilat, Jõhvit, Kohtla-Järvet, Kohtla-Nõmmet, Ahtmet, Püssit ja Kiviõli. Lisaks jääb rajale palju põnevaid väikseid kaevandusasulaid ja nii arenenud kui ka mahajäetud piirkondi.

Sõiduga alustame Rakverest Põhjakeskuse parklast laupäeva hommikul kell 10.00 ja võistluse lõpp on plaanitud orienteeruvalt kell 18.00 Rakveres ja selgub jooksvalt. Sõit algab kogunemisega kell 09.00-st ja esimene auto saab rajale kell 10.00. Stardiintervall on 30 sekundit.

Sõidame kolmes klassis:

Youngtimer – Auto aastast 1986 kuni 1996
Oldtimer – Auto aastast 1985 või vanem
VABA – Autole puuduvad piirangud

Raja pikkus on umbes 250 km ja rada on märgitud kaardifragmentide kui ka suurte kaardilehtedega(suuremate asulate kohta). Rada kulgeb mööda väiksemaid teid ja asulaid ja rajal on umbes 100 põnevat punkti, mis avardavad osalejate silmaringi.

Kontrollpunktidest tuleb leida vastus legendis esitatud küsimusele.

Vajalik varustus: nutitelefon, hea tuju ja sportlik riietus.

Võistlusel kasutame punktide fikseerimiseks ja teekondade träkkimiseks seikluse äppi GisPo. Äpp töötab nii Android kui ka Iphone telefonide peal. Seega on võistkonna peale vaja vähemalt ühte nutitelefoni.

Osalustasud:

Seikluse hind osaleja kohta on eelregistreerides 25 eurot osaleja. Hind kehtib kuni 31.01.2020. Alates 01.02.2020 on hind 35 eurot osaleja kohta. Lapsed alla 18 aasta seiklevad tasuta. Osalustasu saate kanda: Autoorienteerumine OÜ arvele Swedbank: EE852200221070817154. Selgitusse märkige ära võistlus ja tiimi nimi. Tiim loetakse registreerunuks peale osalustasu laekumist korraldaja kontole.

Info ja küsimused: Joonas@seiklusministeerium.ee

Seiklusega liitumiseks registreeri oma tiim järgneva vormi kaudu:

[tabby title=”Registreeru”]

Error: Contact form not found.

[tabby title=”Oluline info”]

Vanatehnika Seiklussõit juba homme!

Juba homme toimub Vanatehnika Seiklussõit 4.0 – Avastades Ida-Virumaad. Hetkeseisuga on kirjas 72 tiimi ja maksimaalne tiimide arv saab olema 75 masinat. Seega on saadaval veel 3 vaba kohta rajale.

 

EELINFO

Käisin kolmapäeval ja neljapäeval maastikul ning põnev rada on purgis. Kuna ilmast tingituna on kruusateed suht kehvas seisus, siis enamus rada on plaanitud asfaltkattega teedele, et ka peale seiklust kohalikel mõnus liigelda oleks. Seega võib tulla sõitma ka madala autoga ja auto lõhkumist ei maksa karta.

 

KONTROLLPUNKTID

 

Rajal on kokku 102 kontrollpunkti ja need paigutuvad 7-le A3 formaadis kaardile. Kaardid käivad kõik külgepidi kokku. Lisaks kaartidele on ka kaks legendilehte, kus on kokku 102 küsimust ja igale küsimusele on 3 vastuse varianti. Õige vastuse küsimusele leiad punktist kohapealt ja see tuleb sisestada seikluse äppi vastavalt siis kas A, B või C variandina. Kui suudad vastuse juba varem välja mõelda, siis kohapeal peab ikka käima, sest punkte saab fikseerida 50m raadiuses punktist.

 

SEIKLUSE ÄPP

 

Android telefoni jaoks leiad Äpi Google Play poest: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.argo.gispo
Iphone jaoks pead esmalt alla laadima AppStorest rakenduse TestFlight ning äpi saad peale seda käivitada järgnevalt lingilt: https://testflight.apple.com/join/dkjiHFwO

 

KUIDAS KASUTAN SEIKLUSE ÄPPI:

1. Lae äpp oma telefoni
2. Installi Seikluse äpp Gispo (Luba äpil kõiki asju mida ta küsib).
3. Ava äpp, esmakordsel kasutusel tuvasta end google konto või telefoni kaudu.
4. Vali loetelust sobiv võistlus(Vanatehnika Seiklussõit 07.03)
5. Pane tiimile nimi ja liitu.
6. Näed ekraanil punktide loendit.
7. Jõudes sobivasse punkti vali loetelust punkt ja vali tähtede hulgast õige täht.
8. Punkti fikseerimiseks libista ekraani ülaosas olev „slider“ vasakult paremale.
9. Punkt ongi fikseeritud.
10. Võistluse lõpetamiseks vali menüüst finish ja vali täht F. Aeg läheb siis automaatselt lukku.

 

VÕISTLUSE STAAP, START JA FINISH

Võistluse staap, start ja finish on Rakvere Põhjakeskuses. Kogunemisega alustame kell 9.00 ja esimene auto saab rajale kell 10.00. Kuna osalejaid on palju, siis stardime 30 sekundilise intervalliga. Stardijärjekord tekib registreerimise järjekorrast, st mida varem kirja panid, seda varem ka rajale saad. Korraldaja leiad ülesse Seiklusministeeriumi kirjade ja lippude järgi. Riietu vastavalt ilmale. Võistlusmaterjalid saab stardihetkel.

 

KONTROLLAEG

Seikluse kontrollaeg on kokku 7 tundi, millest 4 tundi on nominaalaeg ja sellele lisandub kolm lisaaega kestusega 60 minutit. Esimene lisaaeg võtab tiimilt maha 1 punkti iga 3 minuti tagant. Teine lisaaeg võtab tiimilt maha 1 punkti iga 2 minuti tagant ja kolmandat lisaaega kasutades kaotab tiim 1 punkti iga minuti tagant. Aeg läheb käima tiimi stardihetkest ja läheb kinni finishi kirje vajutamisel.

 

PUNKTIDE VÄÄRTUS

Kõigi punktide väärtus rajal on 3 punkti. Vale vastus on punkti väärtus miinus märgiga. Punkte saab fikseerida punktist kuni 50 meetri raadiuses. Kui oled punktist kaugemal, siis ka äpp seda ütleb. Lisaks on rajal lisaülesandeid, mille sooritamine annab lisapunkte.

 

KIIRUSE PIIRANGUD

Võistluse kiirusepiirang on vastavalt märkidele ja iga fikseeritud rikkumine võtab tiimilt maha 3 punkti. Rikkumine läheb arvesse, kui ta kestab kauem kui 10 sekundit. Piirangud on kaardile märgitud Maaameti kaardirakenduse järgi.

 

Kui soovid tulla seiklema, siis nüüd on viimane võimalus oma tiim kirja panna: https://www.seiklusministeerium.ee/tvs4

[tabby title=”Toetajad”]

Sõidu toimumisele aitavad omaltpoolt kaasa:

[tabby title=”Registreerunud võistkonnad”]

[tabbyending]