Rakvere Põhjakeskuse Autoseiklus – Isade eri 07.11-15.11 tõi rajale 82 tiimi ja rohkem kui 300 seiklejat. Seikluse tulemused leiab: https://nutilogi.web.app/pohjakeskus

Seikluse esikolmik oli järgmine:

🥇 Mulgid 317 punkti
🥈 Võsarändurid 303 punkti
🥉 Metsanurme 300 punkti

Aitäh kõigile osalejatele ja loodan, et rada pakkus väljakutseid. 52 tiimi jõudis rajalt tagasi kontrollaja sees ja 30 tiimi ületas 4-tunnise kontrollaja. Palju tiime patustas kiiruseületusega. Kokku ületas vähemalt 1 korra kiirust 46 tiimi. Tiimid, kes rikkusid eeskirju rohkem kui 50 korda, said DSQ, ehk kõrvaldati võistluselt.

Seiklusrada oli seekord kahel A3 formaadis kaardil ja viis osalejad Rakverest välja. Punkte oli rajal 60 ja kõigi punktide läbimiseks tuli tõsiselt pingutada. Kokku suutis kõik punktid läbida 12 võistkonda ja vaid 4 tiimi suutis seda teha nelja-tunnise kontrollaja jooksul.

Seikluskaardid olid sellised:

Rakvere Põhjakeskuse kontaktivaba autoseiklus 07.11-15.11 Kaart 1 Rakvere/Virumaa

Rakvere Põhjakeskuse kontaktivaba autoseiklus 07.11-15.11 Kaart 2 Rakvere/Virumaa

Seikluse edetabelis said suuresti määravaks kiirusetrahvid. Kokku suutis eeskirju rikkuda 42 tiimi ja suurim rikkuja tegi seda 269-l korral. Suurim rajal näidatud kiirus oli 158 km/h. Kõik tiimid, kes rikkusid eeskirju rohkem kui 50 korda said võistluselt kõrvaldatud ja on kuvatud pingerea lõpus. Tiimil kellel on liikustrahvide lahter tühi ja tulemuse taga DSQ, siis neil oli rikkumisi rohkem kui 80 ja ma ei hakanud neid tabelisse panema.

Paljud tiimid küsisid kiiruseületuste kohta ja ei suutnud uskuda, et nemad olid liikluseeskirju rikkunud. Seletasin kõigile soovijatele kiiruseületuste arvestamise põhimõtet ja võin seda ka siin jagada. Kiirused olid märgitud Maaameti kaardi Maanteeameti kaardirakenduse järgi ja olid kõik +5 km/h märgil näidatud kiirusest. Rikkumine läks arvesse siis kui ta kestis kauem kui 10 sekundit. Kõik rikkumised, mis hetkel tabelis on, on kestnud kauem kui 10 sekundit ja iga rikkumine tõi tiimile -5 punkti.

Ühe huvitava seigana võib tuua välja punkti number 24 Moe piirituse muuseumi juures. Seiklusrada planeerides oli minule avanev pilt selline:

KP 24 nägi seikluse alguses välja selline.

Kohalikud nägid, et nende suurim vaatamisväärsus on popp ja tahtsid seda paremini eksponeerida. Paar päeva peale seikluse algust avanes samas kohas selline pilt:

KP 24 välimus seikluse alguses

Kuna rahvast muudkui tuli ja tuli, siis anti seikluse lõpuks objektile selline välimus:

KP 24 seikluse lõpus

Pilte jõudis ürituse Facebooki lehele 30-lt tiimilt!

Seikluse koondtulemused tabelina. Tabel kuvab 47 tiimi tulemused, kes suutsid mahtuda kontrollaja sisse ja kellel oli alla 50 rikkumise. Ülejäänud 35 tiimi tulemused leiab postituse alguses olevalt lingilt.

Rakvere Põhjakeskuse kontaktivaba autoseiklus 07.11-15.11 Koondtulemused