Selle aastane Nostalgiapäevade autoorienteerumine tõotas tulla suhteliselt rahulik. Võistluspäeva hommikul oli osalejate nimekirjas 15 tiimi. Vihmane ilm pani osalejad tegutsema ja stardist läks lõpuks minema 31 võistkonda. Kuna võistluskaarte oli trükitud 30 komplekti, siis üks võistkond sai kaardi nutitelefoni ja seikles ilma paberkaardita.

Seikluse ülesehitus oli suhteliselt sarnane eelmisele aastale. Uuendusena olid punktid rohkem laiali ja need olid presenteeritud kahel A3 formaadis kaardilehel. Punkte oli kokku 46 ja kõigi punktide väärtus oli 5 punkti.

Nostlgiapäevade autoorienteerumise seikluskaart number 1

Nostlgiapäevade autoorienteerumise seikluskaart number 2

Iga punkti kohta oli seikluse äpis küsimus ja kolm vastuse varianti. Vastus tuli leida punktist kohapealt. Ühes punktis (KP43) oli bussipeatusest eemaldatud puidust silt. Osalejad oleks pidanud nägema sellist pilti:

KP43, mis ei läinud ühelgi tiimil arvesse, kuna puidust tahvlid olid punktist eemaldatud

Kui osalejad punkti 43 jõudsid, siis avanes selline vaatepilt.

Kuna punktis ei olnud vajalikku infot, siis sai see kontrollpunkt tühistatud. Miskipärast oli osadel tiimidel see tulemuste hulka ikka arvutatud ja sellest tingituna muutus ka pärast tulemuste korrigeerimist seikluse pingerida.

Nostalgiapäevade autoorienteerumise lõplikud tulemused

Seiklusel tuli sõita ka vastavalt liikluseeskirjadele. Iga fikseeritud kiiruse rikkumine tõi tiimile kaasa 5 karistuspunkti. Tulemusi vaadates võib tunda rõõmu, et väga palju rikkumisi ei olnud ja mis olid rikkumised, siis need olid minimaalselt üle lubatu. Kiiruse rikkumis saab näha siit:

Osalejate fikseeritud rikkumised

Sain päris mitmelt tiimilt infot, et osades punktides on sõidetud põldudel, murul ja haljasaladel. See teguviis on taunitav ja üheselt hukkamõistetav. Kui punkt on teest eemal, siis sinna tuleb liikuda ainult jala. Teest eemal on sõitmine keelatud. See info jäi stardis avalikult väljaütlemata ja sellest tingituna sel korral karistusi ei määra. Eks see jääb iga tiimi enda südametunnistusele, sest träkid on avalikud.

Seikluse jooksul tuli osalejatel teha ka oma tiimist viis ägedat fotot. Enamus tiime võttis siit maksimaalsed 15 punkti ja saatis pildid korraldaja poole teele. Millega keegi hakkama sai, seda saab vaadata ürituse Facebooki lehelt 

Samal lehel võid jagada oma tiimi muljeid ja tagasisidet seikluse kohta.

Seikluse tulemusi ja osalejate teekondi näeb siit: https://nutilogi.web.app/NostalgiapaevadeAO

Aitäh kõigile osalejatele ja loodan, et kui enne ei kohtu siis aastal 2021 taas Nostalgiapäevade Autoorienteerumisel!