Kõik sai alguse ühel tormisel ja üsna lumisel päeval kui ma käisin perega Juminda Poolsaarel Majakivi matkarajal. Olen Juminda ja Loksa kandis mõned autoorienteerumised teinud, aga see on jäänud juba mitme hea aasta taha. Nüüd taas kohapeal olles, tuli see rannakülade ilu meelde ja nii sellest ka Hajutus 10 autoseikluse idee idanema hakkas.

Algne plaan oli teha rada Kuusalust kuni Võsuni, aga reaalselt rajal olles tuli tõdeda, et seda on natuke liiga palju. Võsu ja sealt edasi ida poole jääb tuleviku teemaks. Lõpuks tuli rajale 56 punkti ja mahutasin raja kahele A3 kaardile.

Seikluse esimestel päevadel oli mu postkast registreerimisoovidest umbes ja päevaga oli kirjas 52 tiimi. Päev hiljem oli registreerunuid juba 77 tiimi ja siis tulid juba esimesed kõned kohalikelt, et osalejad oleks ettevaatlikud ja peaks kinni liikluseeskirjadest. Eriti kriitiline oli olukord Tammistu külas, mis on umbküla ja kus peab pika maa uuesti tagasi Leesisse sõitma. Mõned tiimid plaanisid ka nn “shortcuti” KP13-st otse KP16-sse, aga see tee oli nii kehvas seisus, et nii mõnigi auto oli sel rajal kinni.

Tegelikult oli rajal palju rannakülasid, kus teed oli kitsad ja kiirused piiratud. Kuna ma ei osanud sellist rahvaste rännet ette näha, siis vabandan kõigi kohalike ees, kelle elu see seiklus häiris või kuidagi puudutas.

Seikluse lõpuks jõudis rajale 154 tiimi ja 456 seiklejat. Varasem rekord pärineb sama sarja teiselt etapilt, kui rajale jõudis 110 tiimi.

Seikluse käigus tuli teha oma tiimi seiklustest äge foto ja see ürituse Facebooki lehele ülesse laadida. Iga pildi all olev Like(meeldimine) tõi tiimile 1 punkti. Maksimaalselt sai koguda 50 punkti. Rajal tehtud pilte saad näha siit

Tulemusi vaadates tuleb tõdeda, et just need pildi meeldimised määrasid seikluse võidu. Kiirema sõidu teinud võistkond Squad, suutis koguda pildi alla 10 like ja langes sellega esikohalt 15-ks.

Kuidas kellelgi läks?

Seikluse tulemused
Seikluse kaart 1 PDF kujul
Seikluse kaart 2 PDF kujul
Seikluse legend PDF kujul

Seiklejate teekondi näed valides Tracks ja valides Replay. Valikutest vali ühisstart ja alt äärest saad valida mahamängimise kiirust. Show KP-s paneb punktid kaardile. Tulemuste lehel tiimi nimel klikkides on näha ka õiged ja valed vastused.

Mõned pered soovisid, et tulevikus võiks olla seiklusel lisaks üks seiklusklass, kus kontrollaega ei oleks ja saaks mitmel päeval piirkonda avastada. Kaalun seda ettepanekut ja ehk juba järgmistel seiklustel saab sellises klassis seigelda.

Aitäh veelkord ja kuni 28. märtsini on avatud jala või ratastel seiklus Jüris. Selle seikluse info leiad: www.seiklusministeerium.ee/avastades13