Seiklusministeeriumil oli suur rõõm juba kolmandat korda teha koostööd Tori vallaga ja koostöö tulemusel avanes 1. mail Seiklusorienteerumise rada Sindis. Kuna kaks varasemat korda oleme seigelnud autodega, siis seekord oli tuli rattalt pühkida tolm või võtta kapist jooksutossud. Tiheda ja pikaajalise koostöö tulemusena olid mõned punktid juba osalejatele tuttavad, aga rada pakkus ka täitsa uusi väljakutseid. Rõõm oli näha uut kärestikku ja selle kaldal asuvat mälestuspinki koos puidust skulptuuriga.

Sindi uue kärestiku juures asuv mälestuspink ja puidust skulptuur

Rajale tuli taas legendaarne korsten, kust oli vaja näha aastaarvu. Paljud tiimid pidasid seda üheks keerukamaks punktiks, kuna aastaarv on nähtav ainult kaugelt ja valgel ajal. Palju tiime otsis vastust korstna jalamilt ja alles hiljem taipasid seda otsida kõrgemalt.

Korsten, millelt aastaarvu sai näha valges ja eemalt vaadates

Varem Sindis seigeldes on jäänud silma Kauni Kodu sildid. Seekord võtsin seikluse ettevalmistuse käigus ette enamuse tänavad ja minu jaoks oli suur üllatus, et neid silte nii palju on. Kokku leidsin 9 silti, aga mõni silt võis kindlasti kahe silma vahele jääda. See on vahva traditsioon ja soovitan kindlasti seda jätkata. Ilusad hoovid ja hästi renoveeritud hooned on iga asula pärl.

Sindis on Kauni Kodu siltide tihedus üks Eesti suuremaid.

Kodus rada planeerides jäi silma, et Sindis on kaardi järgi 22 erinevat parki. See number on ka üks Eesti suuremaid ja lootsin, et leian sealt midagi põnevat. Varasem praktika on näidatud, et pargist võib leida mõne skulptuuri, nimelise puu või mälestuspingi. Kahjuks olid paljud pargi-nimelised kohad lihtsalt võsa ja tühermaa ning mälestuspinke jäi terve Sindi peale silma 2(Hansule ja Tiidule pühndatud).

Sindis on kaardirakenduse järgi 22 erinevat parki. Ehk õnnestub kohalikul võimul mõne pargi juurde lisada mälestuspink või infotahvel.

Aastaid tagasi esimest korda Sindit põhjalikult avastades jäi silma Ajaloolise Sindi 7 infotahvlit. Nüüd on jäänud järgi ainult üks ja teistes kaardil märgitud asukohtades on tühjus. Need infotahvlid oleks ägedad ja võiks kindlasti taastada. Viimane säilinud infotahvel mille ma leidsin on Sindi apostlik-õigeusu kiriku juures.

Kas Ajaloolise Sindi viimane säilinud infotahvel?

Kokku tuli rajale 40 kontrollpunkti ja nende kõigi läbimiseks ideaalse teekonna puhul tuli läbida 11-12 kilomeetrit. Lisasin rajale ka kaks fotopunkti, mis olid gräfitid spordihoone seinal. Nende kahe punkti leidmisel erilisi probleeme ei esinenud. Nädala jooksul jõudis 143 tiimi kokku kolmes seiklusklassis.

🚴 Ratas – 40 tiimi
🦸‍♂️ Seikleja – 71 tiimi
👨‍👩‍👦 Nautija – 32 tiimi

Kuidas kellelgi läks? Tulemusi näed siit: https://nutilogi.web.app/AvastadesSindit

Seiklusel tehtud pilte näed ürituse Facebooki lehelt

Vasakult ülevalt menüüst vali results. Seiklejate teekondi näed valides Tracks ja valides Replay. Valikutest vali ühisstart ja alt äärest saad valida mahamängimise kiirust. Show KP-s paneb punktid kaardile. Tulemuste lehel tiimi nimel klikkides on näha ka õiged ja valed vastused.

Seikluskaart oli sel korral selline:

Sindi kontaktivaba seiklusorienteerumine Pärnumaal