Hea osaleja!

Mul on väga hea meel, et sa oled oma tiimi tänasele autoorienteerumisele kirja pannud. Et kohapeal kõik ladusalt sujuks, siis annan viimased juhtnöörid.

Seiklusel kasutame rakendust nimega Gispo. Äpp töötab vaid android-telefonide/tahvlite peal. Rakenduse võib juba varakult alla laadida ja võistlusega ühineda.

KUIDAS KASUTAN SEIKLUSE ÄPPI:

1. Lae Gispo äpp Google Play poest https://play.google.com/store/apps/details?id=com.argo.gispo
2. Installi Seikluse äpp Gispo (Luba äpil kõiki asju mida ta küsib).
3. Ava äpp, esmakordsel kasutusel tuvasta end e-maili, google konto või telefoni kaudu.
4. Vali loetelust sobiv võistlus(Öös On Asju 4 – 08.10)
5. Pane tiimile nimi ja liitu.
6. Näed ekraanil punktide loendit.
7. Jõudes sobivasse punkti vali loetelust punkt ja vali tähtede hulgast õige täht.
8. Punkti fikseerimiseks libista ekraani ülaosas olev „slider“ vasakult paremale.
9. Punkt ongi fikseeritud.
10. Võistluse lõpetamiseks vali menüüst finish ja vali täht F. Aeg läheb siis automaatselt lukku.

ENNE STARTI

Tule rõõmsa tujuga Saku Suurhalli juurde ja otsi ülesse Seiklusministeeriumi auto. Seiklusministeerium on Saku Suurhalli juures 18.45-st alates. Auto leiad ülesse Seiklusministeeriumi kirjade ja lippude järgi. Riietu vastavalt ilmale ja võta kindlasti kaasa tasku- või pealamp. Märgi oma kohalolek korraldaja juures ja jää ootama starti. Võistluse koosolek toimub 19.50. Koosolekul annan ülevaate seiklusest ja näitan kuidas äpp töötab. Seikluse start on kell 20.00 esimesele autole ja stardiintervall on 30 sekundit. Võistlusmaterjalid saab stardihetkel korraldajalt.

KAARDID

Võistuskaarte on üks ja see on A3 formaadis mõõtkavaga 1:25000. Kaardipõhjaks on Maaameti Eesti Põhikaart. Kaardil on toodud ära kõik 60 kontrollpunkti. Punktid on väärtusega 3 punkti, 5 punkti, 7 punkti. Vale vastus on punkti väärtus miinus märgiga. Punkte saab fikseerida punktist kuni 50 meetri raadiuses. Kui oled punktist kaugemal, siis ka äpp seda ütleb.

LEGENDID

Koos kaardiga saab iga tiim legendilehe, kus on toodud ära 60 punkti ja iga punkti kohta on esitatud küsimus. Iga punkti kohta on ka kolm vastusevarianti, millest üks on õige. Õige vastuse küsimusele leiad punktist kohapealt ja see tuleb sisestada seikluse äppi vastavalt siis kas A, B või C variandina. Kui suudad vastuse juba varem välja mõelda, siis kohapeal peab ikka käima, sest punkte saab fikseerida 50m raadiuses punktist.

KONTROLLAEG

Võistluse kontrollaeg on 2,5 tundi, millele lisandub kaks lisaaega pikkusega 0,5 tundi. Esimest lisaaega kasutades võetakse tiimi skoorist maha 1 punkt iga kahe minuti tagant. Teist lisaega kasutades võetakse iga lisaaja minuti kasutamisel tiimi skoorist maha 1 punkt. Kontrollaega ületanud tiim ei saa tulemust kirja. Kontrollaeg läheb käima stardihetkest ja aeg läheb kinni Finishi kirje vajutamisel Seiklusministeeriumi auto kõrval.

KIIRUSED

Täna on maksimaalne kiirus 75 km/h gps järgi. Lisaks on piirangud 40/50. 30-alasid seekord kaardile märgitud ei ole. 40 alas on lubatud 45 km/h ja 50 alas 55 km/h. Rikkumine läheb arvesse kui ta kestab kauem kui 10 sekundit!

OSALEJAD

Kokku saab starti kuni 40 tiimi. Võistleme kahes klassi, mille iga klassi esikolmikut autasustatakse meenetega.

INFO ja KÜSIMUSED: Joonas@seiklusministeerium.ee või telefonil: 5226895. Kõik küsimused saavad vastuse kohapeal enne starti.